O Nas

ISPE (International Society for Pharmaceutical Engineering) jest największą na świecie organizacją non-profit, której celem jest kształcenie specjalistów i rozwój produkcji farmaceutycznej. ISPE została założona w 1980 roku przez garstkę ludzi, którzy wierzyli, że przemysł farmaceutyczny potrzebuje organizacji, która zajmowałaby się praktycznymi zastosowaniami nauki i technologii dla specjalistów technicznych. Dziś w ISPE zrzeszonych jest ponad 25 tys. Członków w 90 krajach. Tworzy wyjątkowe warunki do wymiany pomysłów, doświadczeń i wiedzy.

ISPE ma na celu oferowanie rosnącej i niezrównanej wartości dla członków, firm i interesariuszy na całym świecie oraz we wszystkich częściach składowych branży. Efektem końcowym będzie ciągłe doskonalenie i transformacja przemysłu farmaceutycznego w celu lepszego zapewnienia pacjentom na całym świecie wysokiej jakości leków.

ISPE dostarcza techniczne i operacyjne rozwiązania wspierające naszych członków w globalnym przemyśle farmaceutycznym i biofarmaceutycznym w wytwarzaniu wysokiej jakości leków dla pacjentów. Prowadzi i ułatwia rozwój technologii procesowej nowej generacji oraz innowacyjnych rozwiązań technicznych. W kwestiach regulacyjnych skupia się na tych wymogach, które mają wpływ – lub będą miały wpływ – na licencjonowanie obiektów, procesów produkcyjnych i operacji oraz na zrównoważony rozwój łańcucha dostaw w całym cyklu życia produktu.

Nasi przewodnicy są zależni od przemysłu i regulatorów na całym świecie, aby zdefiniować standardy branżowe dotyczące projektowania, budowy i eksploatacji zakładów farmaceutycznych. Szkolenia, konferencje i sieci wiedzy ISPE dostarczają specjalistom rozwiązań dla ich potrzeb i łączą je z innymi specjalistami w celu wymiany najlepszych praktyk. Wiemy, jak projektować, budować, kwalifikować, licencjonować, obsługiwać i konserwować te skomplikowane urządzenia, w tym te, które wytwarzają aktywne składniki farmaceutyczne, gotowe formy dawkowania, systemy dostarczania i opakowanie. Poprzez markowe doświadczenie ISPE w tych obszarach mamy głęboką wiedzę techniczną, która jest stosowana w sposób praktyczny.

ISPE Poznań jest drugą w Polsce sekcją studencką organizacji. Działamy przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu według koncepcji połączenia doświadczenia i wiedzy naszych opiekunów z naszą studencką energią. Jesteśmy częścią międzynarodowej organizacji, która zrzesza osoby fizyczne pracujące w szeroko rozumianej farmacji: przedsiębiorstwach produkcyjnych, dostawców urządzeń i usług, pracowników laboratoriów badawczych, nauczycieli z ośrodków akademickich oraz pracowników rządowych agencji regulacyjnych i kontrolnych.

ISPE jest wspierany przez globalną kadrę specjalistów stowarzyszenia i doradców pod kierownictwem prezesa i dyrektora generalnego Johna Bournasa.

Nieważne, czy jesteś studentem, pracownikiem naukowym, czy po prostu interesujesz się przemysłem farmaceutycznym. Wszystkich nas łączy pragnienie poszerzania swoich umiejętności i wiedzy.

Dołącz do nas i wypełnij formularz rejestracyjny albo odwiedź nas na najbliższym spotkaniu!