DZIAŁALNOŚĆ ISPE 2020/21

Rok 2020/2021 działań ISPE był rokiem szczególnym pod względem organizacyjnym, w którym staraliśmy się jak najbardziej zadowolić Was alternatywną możliwością prowadzenia działalności online. Chcieliśmy tym sposobem zapewnić Wam jakość, merytorykę oraz różnorodność skoordynowanych przez Nas rzeczy. Ku naszemu zaskoczeniu, udało się zaciekawić i zrzeszyć nowych zainteresowanych światem farmacji studentów z czego bardzo się cieszymy.

Rozpoczęliśmy serie webinarów ze współpracą z „Kariera w Farmacji”, która polegała na opublikowaniu i rozpromowaniu prowadzonego przez nich cyklu webinarów „Nawigator kariery w farmacji” oraz osobne, organizowane przez firmę AstraZenca webinary – „Odkryj Nieodkryte – ścieżki kariery w AstraZeneca Pharma Poland”, na którą zaprosiliśmy naszych członków.

Nieopodal świąt członkowie SO ISPE Poznań dołączyli do zbiórki “Szlachetna Paczka”, gdzie w okresie wspólnej troski wspomogli potrzebującą rodzinę.

Na co miesięcznych spotkaniach odbywały się wykłady otwarte prowadzone przez prelegentów z Polski m. in. o zastosowaniu modeli zwierzęcych w badaniach przedklinicznych oraz o zastosowaniu liposomów w produktach farmaceutycznych. Nasza działalność ISPE 2020/21 miała również przyjemność gościć, aż 4 gości z zagranicy, którzy podzielili się z nami swoim bogatym zapleczem wiedzy i doświadczenia oraz rzucili światło na rozwój dziedziny farmacji oraz przemysłu za granicą.

Zorganizowaliśmy szkolenia z podstaw posługiwania się programem MS Excel oraz z ICH GCP prowadzone w przystępnej, interaktywnej formie przez doświadczonych szkoleniowców.

Postawiliśmy w tym roku rownież na warsztaty, gdzie we współpracy z firmą Servier Polska odbyły się w formie CASE STUDY „Od zgłoszenia do założenia”, na których zagłębiliśmy się w tematykę pharmacovigilance oraz warsztaty z pisania CV przygotowane dla członków SO ISPE przez “Kariera w Farmacji”, na których poznaliśmy tajniki i ciekawostki jak przygotować dobre CV i utworzyć profil Linkedin – „Jak stworzyć profesjonalne CV”.

Uwieńczyliśmy ten rok konkursem „QUISPE” dla aktywnych członków, podczas którego wyłoniliśmy 3 zwycięzców, którzy otrzymali od Nas drobne upominki.

Wszystkim czynnym członkom ISPE Poznań bardzo dziękujemy za aktywność oraz za prężny udział w przedsięwzięciach, które specjalnie dla Was utworzyliśmy ! 🙂