Wycieczka do Fresenius Kabi

Grupa aktywnych studentów należąca do ISPE Poznań wybrała się wczoraj (08.03) do Kutna, aby zwiedzić firmę Fresenius Kabi. Towarzyszyli im również Pani profesor dr hab Janina Lulek, dr n. farm. Eliza Główka i stypendysta projektu Orbis Jan Thomas.

Początki zakładu w Kutnie sięgają czasów układu warszawskiego, kiedy to produkowano w nim suchy dekstran. Po wojnie została przekształcona w Polfa Kutno, w której produkowano min. słynny Vibovit. Natomiast w 2000r. zakład ten wszedł w skład Fresenius Kabi, który przejął produkcje płynnych postaci leków tj. płyny infuzyjne czy antybiotyki.

Na miejscu studenci poznali historię firmy, prześledzili proces wytwarzania aqua pro injectione
oraz przeszli odpowiednie szkolenia. Uczestnicy wycieczki zostali oprowadzeni po zakładzie, gdzie dokładnie zostały omówione poszczególne etapy wytwarzania. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza wycieczka SO ISPE Poznań do zakładu, który produkuje płynne postaci leku, przeznaczone do podawania pozajelitowego.
Na koniec uczestnicy poznali dyrektora, który przedstawił plany firmy na kolejne lata.